zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Struny dětem slaví 15 let

Struny dětem 15 let

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Rodinný festival pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem oslaví své patnácté narozeniny o víkendu 22. až 24. března v pražském divadle Minor. Láká na nabitý hudební program napříč nejrůznějšími žánry i divadlo. Vystoupí například vokální sextet Skety, svérázná multižánrová kapela Hm…, zpěvačka Radka Fišarová, beatboxeři Endru a Jen Hovorka, zbrusu nová kapela pro děti i jejich rodiče Rozbal to! nebo Tomáš Liška s kapelou Invisible World, kteří originálně kombinují jazz a world music.

Narozeniny Struny dětem oslaví hned dvěma premiérami. Poprvé mohou festivaloví návštěvníci vidět nové hudebně-divadelní představení Pociť pocit, za kterým stojí klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková, spisovatelka Ester Stará a režisér Ondřej Nosálek a slibuje laskavého průvodce důvěrně známými emocemi, které se nevyhnou dětem ani dospělým. Druhou festivalovou premiéru připravuje dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera společně s textařkou a básnířkou Hanou Kašákovou a zpěvačkou Markétou Šandovou. Jejich hudební projekt Šel facír na špacír aneb Songy plné zvláštních slov slibuje nejen pořádnou porci chytlavé muziky, ale i kopec legrace. Na programu nebude chybět ani čerstvá novinka divadla Minor – představení Malá mořská víla v režii Jakuba Vašíčka. Naopak se festivalové publikum v letošním roce rozloučí s Pišlickými příběhy v legendárním podání Ivana Trojana, které měly na Strunách dětem své pevné místo úctyhodných 10 let.
Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici na www.strunydetem.cz. Vstupenky je možné zakoupit na webových stránkách festivalu nebo v pokladně divadla Minor.

Festival Struny dětem si od prvního ročníku zakládá na žánrové pestrosti i umělecké kvalitě a nabízí vesměs koncerty či představení umělců, kteří před dětským publikem zpravidla nevystupují. „Dochází tak mnohdy k překvapením a milým zážitkům na obou stranách, jak malých diváků, tak umělců,“ říká s úsměvem ředitelka festivalu Dana Syrová a dodává: „program vždy připravujeme tak, aby si na své přišly všechny věkové kategorie, od úplně nejmenších až po ty odrostlejší.“ V programu tak například najdeme koncerty pro děti do tří let, s nimiž rodiče mohou vyrazit na „swingovky“ v podání Kateřiny Steinerové nebo naopak koncert mistra světa v loopingu a beatboxera Endrua a jeho hudebního kolegy Jena Hovorky. Festival každoročně nabízí i celou řadu nejrůznějších workshopů pod vedením předních umělců. Nejinak tomu bude i v letošním roce a v sobotním a nedělním programu mohou rodiče vybírat pro své děti z hudebních i divadelních workshopů, které povedou Leona Černá Stříbrná, Eliška Vidomus, Jan Hrovatitsch a Pavol Smolárik nebo Markéta Holá a Barbora Voráčová ze Storytelling CZ.

4.3.2024 12:03:44 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 15 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Milá Evičko, milý Luďku (Činoherní klub)

Články v rubrice - Festivaly

Festival o identitě a revoluci Nová komedie

Élektra

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech ...celý článek


Venušiny dny 2024

Emily (Divadlo NUDE)

Pražské divadlo Venuše ve Švehlovce uvádí 22. - 28. 4. 2024 devátý ročník mezinárodního festivalu Venušiny dny ...celý článek



Časopis 15 - sekce

HUDBA

Nerez & Lucia a Neřež trio

Nerez & Lucia

Nerez & Lucia a Neřež trio
Koncert dvou vynikajících českých skupin, jejichž protagonisté Vít Sázavský, Luc celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Super Diva – Síla osudu

Síla osudu

Super Diva – Síla osudu (11/13)
Operní diva Catarina Molderová se zamýšlí nad původem Verdiho tragick celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 15. týden

Planeta pokladů: Afrika

Planeta pokladů: Afrika
Odhalování památek světového kulturního dědictví UNESCO na kontinentu plném tradičn celý článek

další články...