zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Festival Nuselské dvorky se vrací

Festival Nuselské dvorky

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

Venkovní novocirkusový festival Nuselské dvorky se po dvouleté pauze vrací do jedné z nejstarších pražských čtvrtí. Na pláccích mezi továrními budovami CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus, Vnitroblokem Mečislavka a nově také před pekárnou Zrno zrnko nabídne 21. května divadelní a novocirkusová představení, cirkusové workshopy a kreativní dílny. K vyzkoušení bude i zbrusu nový kurz FotrCIRK určený výhradně pro tatínky a jejich školní děti.

Začátek divadelního programu je věnovaný dětem a pohádce Sněhurka, jejíž netradiční pojetí představí loutkový soubor LokVar. Po obědě se na mezidvorku Zrna Zrnka zjeví barevné česko-skotské duo Balancealots, které tvoří žonglér Aleš Hrdlička a akrobatka Hannah Lennox. V představení Link the Click přiváží na svém rozviklaném vozíčku pozitivní energii, živé rytmy a především žonglování, klaunérii a balanc na rukou. CIRQUEON Kabaret uvede krátká čísla akrobatek Cirkusu TeTy, sólové vystoupení Hula rock cirkusové performerky Aurory Jaguari, tanec s obručí Jiřiny Jonákové a se sólem na šále se představí i Veronika Smolková. Do malého šapita na malou skladnou pohádku Kaleido zve soubor Le Cabaret Nomade, během které společně s diváky vyšle pohlednici z cest. Na pozadí vzdušné a pozemní akrobacie, pohybového divadla a klaunerie uvede soubor AirGym Art Company pohádkový příběh Tajemství oblaků, který je určený nejen dětem, ale i jejich průvodcům životem. Vypráví o prožívání malých příběhů v kontrastu s „velkými dějinami“, o rozdílu mezi opravdovým dobrodružstvím a líbivým virtuálním dramatem, o (ne)zbytnosti reálného prožitku a mezilidského kontaktu. Legendární hudebník, loutkář, herec a režisér Matija Solce se představí hned ve dvou projektech. Prvním je inscenace Happy Bones postavená na impulzivní hře not, výkřiků, objektů a zaobírá se tabuizovanou otázkou smrti. Na Happy Bones naváže Solce koncertem Mačka Papas v nově otevřené kavárně Kafe, Nůžky, Papír.

Ještě než si v sobotní dopoledne návštěvníci vyzkouší workshop akrobatického švihadla s lektorkou CIRQUEONu Álou Krátkou, odstartuje na Nuselských dvorcích 22. ročník tradičního běhu Podnuselák. V pravé poledne začne hodinka žonglování, kterou vystřídá storytelling. Workshop tance a muzikality chystá pro návštěvníky tanečnice a performerka Míša Stará. Následovat bude zbrusu nový kurz CIRQUEONu FotrCIRK určený výhradně pro jedno dítě a jednoho tátu. Otcové tak budou mít možnost dostat se do formy a společně s dětmi vyzkoušet partnerskou akrobacii s posilovacími prvky. Možnost prohlédnout si nový prostor CIRQUEONu, který sídlí v Petrohradské ulici a otevře se na podzim tohoto roku, dostanou návštěvníci v odpoledních hodinách.

Pro návštěvníky je také připravena prohlídka pekárny Zrno Zrnko, work in progress představení Performance group složené ze studentů CIRQUEONu a celodenní workshopy sítotisku Nusle more a šití žonglovacích míčků, dřevěné dílny s Bárou Hubenou.
Vstup na festival je zdarma. Na lekce FotrCIRKu, akrobatického švihadla, prohlídky pekárny Zrno Zrnko a work in progress Performance group je potřeba zarezervovat místo předem.

16.5.2022 18:05:39 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Chytání Vídně (NdB)

Časopis 21 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 22. týden

Michael Stipe (R.E.M.: Road Movie)

Televizní písničky a songy Mirka Hoffmanna
Z cyklického pořadu Kam zmizel ten starý song (2005). Jedním z č celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Badiucaa a umění protestu v DOXu

Badiuciao – Made In China

V DOXu začíná výstava čínského umělce a aktivisty Badiucaa, který se uměleckými prostředky kriticky vyjadřuje celý článek

další články...