zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Divadelní zahrada 2022

Mikulášovy prázdniny (Spolek Kašpar)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

V romantickém lesoparku prvorepublikové Wolfrumovy vily, v současném sídle Českého rozhlasu Sever, na kopci kousek nad centrem Ústí nad Labem se i letos předposlední týden 22. až 27. 8. 2022 uskuteční již 7. ročník oblíbeného festivalu Divadelní zahrada. I letos vás čeká šest dnů ve společnosti divadla pod širým nebem.
Přehlídku zahájí v pondělí 22. srpna venkovní premiéra nejnovějšího titulu Činoherního studia, adaptace stejnojmenného románu Josefa Formánka Mluviti pravdu, kterou režijně nastudoval Filip Nuckolls.

Melancholickou komedii Najal jsem si vraha, divadelní adaptaci slavného filmu finského režiséra Aki Kaurismäkiho, uvedeme v úterý 23. srpna. Ve středu 24. 8. se můžete těšit na Pábitele, koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala a taky jemnou a poetickou komedii. Shakespearův Sen noci svatojánské, jeho patrně nejhranější veselohra, najde své místo na festivalu ve čtvrtek 25. srpna. Patrně nejsvéráznější titul letošní edice Divadelní zahrady, nekompromisní komedie Harila aneb Čtyři z punku a pes, vás pobaví v pátek 26. 8. Přehlídku uzavře v sobotu 27. srpna už od 16 hodin hostující pražský Spolek Kašpar se svou dobrodružnou inscenací pro nejmladší diváky i jejich rodiče Mikulášovy prázdniny.
Všechna představení v zahradě Českého rozhlasu Sever až na sobotní výjimku začínají ve 20 hodin, v areálu se občerstvíte sortimentem od Čajovny U vysmátý žáby.

www.cinoherak.cz/dz

8.8.2022 11:08:15 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 38 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel ČR

Články v rubrice - Festivaly

Festival NADOSAH nabídl pestrou škálu představení

Faust

Po tříleté pauze se do ulic Mladé Boleslavi opět vrátil festival netradičních divadelních forem NADOSAH – ...celý článekČasopis 38 - sekce

HUDBA

Karel Kryl v Dánsku

Karel Kryl

Karel Kryl v Dánsku
Unikátní medailon, který se stal jedním ze symbolů odporu proti okupaci Československa celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokumentární tragikomedie Velké nic

Velké nic

Velké nic
Byli jsme best in covid? Kdo měl plán: lidstvo, nebo virus? Televizní premiéra dokumentární tragi celý článek

další články...