zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Festival 13+ skončil

Festival 13+

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Již 13. ročník festivalu Festival 13 pro mladé publikum se konal od 12. do 15. ledna 2022 v Divadla v Dlouhé. V jeho programu byly tentokrát samé autorské inscenace současných tvůrců. Naivní divadlo Liberec zahrálo adventuru z rozhraní světa dětského a dospělého Řekl bych nějakej vtip a pak bych umřel smíchy, kterou napsal Šimon Olivětín (alias René Levínský), ostravské Divadlo Petra Bezruče přivezlo novou autorskou inscenaci Tomáše Dianišky Špinarka a plzeňská Alfa přijela se zbrusu novou inscenací tandemu Tomáš Jarkovský – Jakub Vašíček Pravdu má každý svou (?).

V současné covidové situaci je téměř zázrak, že se podařilo uskutečnit celý program festivalu. Přijela všechna pozvaná divadla, a i když nakonec nepřišly všechny školy a skupiny Klubu mladých diváků, které měly objednané vstupenky, návštěvnost přesáhla 80 % a atmosféra na všech představeních byla skvělá. A to včetně velmi inspirativní besedy po dopoledním představení libereckého Naivního divadla. Lze tedy doufat, že pro téměř 1 500 převážně mladých diváků byla návštěva Festivalu 13+ zážitkem, který si budou chtít zopakovat. A u stripů Kateřiny Illnerové si připomenou, jak moc se různé divadelní žánry promítají do běžných životních situací.
Hrálo se dopoledne pro školy a večer pro všechny zájemce bez ohledu na věk, vstupné pro studenty bylo stejně jako v minulých letech velmi vstřícné (100/150 Kč).
Festival 13+ vedle zřizovatele Divadla v Dlouhé Hl. m. Prahy podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Státní fond kultury.

21.1.2022 17:01:32 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Chytání Vídně (NdB)

Články v rubrice - Festivaly

Festival Nuselské dvorky se vrací

Festival Nuselské dvorky

Venkovní novocirkusový festival Nuselské dvorky se po dvouleté pauze vrací do jedné z nejstarších pražských čt ...celý článekČasopis 21 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Drama Bolest podle životopisné novely

Bolest

Bolest
Válka, láska a literatura. Francouzské drama podle životopisné novely Marguerite Durasové (2017). Hr celý článek

další články...