zvláštní poděkování
Volný.cz

Zažít město jinak v Divadle Na zábradlí

Divadlo Na zábradlí

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Tradiční sousedské slavnosti Zažít město jinak se odehrají i v okolí pražského Smetanova nábřeží. Jedním z mnoha dějišť akce bude i Divadlo Na zábradlí, které návštěvníkům nabídne možnost projít si útroby divadla a vyzkoušet si některé technické i umělecké profese. V sobotu 18. září proběhne 16. ročník festivalu Zažít město jinak, sousedských slavností s cílem povzbudit obyvatele konkrétních městských lokalit, aby své každodenní okolí vnímali jako místo, které sdílí se svými spoluobčany, a které má určitou přidanou hodnotu.

V Divadle Na zábradlí letos v rámci akce dojde k podivuhodnému úkazu – z divadla zmizí herci, režiséři, technici i všechen další personál. Návštěvníci tak budou formou hry vyzváni k pomoci v podobě plnění nejrůznějších uměleckých i produkčních úkolů. Autory konceptu jsou dramaturgové Divadla Na zábradlí Boris Jedinák a Petr Erbes. „Úkoly, které si boudou diváci v performanci Zažít Zábradlí jinak losovat, je povedou do zákulisí, které veřejnosti není běžně přístupné. Vymýšleli jsme je tak, aby zároveň hráči plněním úkolů vytvářeli zážitek pro další diváky. Chceme rozžít celé divadlo – nastartovat divadelní stroj bez herců, nebo resp. s herci-diváky. Velkou inspirací pro tento typ performance nám byly akce Jiřího Kovandy nebo básně Ladislava Nováka z Třebíče, kteří ve své tvorbě hledali způsoby, jak mohou být diváci sami sobě aktivními tvůrci uměleckého zážitku. Zažít Zábradlí jinak bude slavností bláznů, kdy šatny herců na jeden večer zabydlí diváci nebo kdy na ředitelskou židli dosedne ten, kdo půjde náhodou kolem,“ říká ke zrození nápadu Boris Jedinák. Program v Divadle Na zábradlí bude probíhat od 17 do 19 hodin. V této době budou moci diváci navštívit maskérnu, posedět si v ředitelském křesle nebo nahlédnout do šatny Petra Čtvrtníčka či Jany Plodkové. A i navzdory fiktivní personální krizi se v divadle setkají s několika zaměstnanci – s různými úkoly jim pomohou herci Petra Bučková, Jiří Černý a Miloslav König a umělecko- -technický personál divadla.

16.9.2021 11:09:55 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 43 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Cabaret (Divadlo Bez zábradlí)

Články v rubrice - Festivaly

Nahlížení v Bechyni vykročí do nového desetiletí

Nahlížení v Bechyni

Ve dnech 21. - 24. října 2021 se bude konat 31. ročník Nahlížení – svébytné akce na pomezí divadelní pře ...celý článek


Festival dokumentárního divadla AKCENT 2021

Mně 60/I’m 60

Nová inscenace Mně 60/I’m 60 slavné čínské choreografky Wen Hui dorazí do Prahy jen několik dní po premi ...celý článekČasopis 43 - sekce

OPERA/ TANEC

To je opera: Tosca

To je opera: Tosca

To je opera: Tosca
Milostný příběh titulní operní zpěvačky a revoltujícího malíře Cavaradossiho je zasazen celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Dokumenty Tom Hanks a Agnes Vardová

Agnes Vardová

Jak se rodí idol: Tom Hanks
Neobyčejný představitel obyčejných lidí. Britský dokument (Premiéra). Pohodový celý článek

další články...