zvláštní poděkování
Volný.cz

Ľubica Krénová: Martin Huba

Přebal knihy Ľubica Krénová: Martin Huba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Uctívaný herec a režisér. Bravurní divadelník, ale i pozorný společník a soustředěný vypravěč, který o všech tématech hovoří přímo a otevřeně. Otázky Martinovi Hubovi v jeho možná nejobsáhlejším a nejosobnějším rozhovoru kladla slovenská divadelní a filmová publicistka Ľubica Krénová, mimo jiné autorka monografií hereckých osobností např. Ladislav Chudík či Milan Kňažko.

Její poslední kniha, věnovaná Martinovi Hubovi, je teda bohatší o sedm kapitol postihující klíčová období a události jeho tvořivého života doplněná autentickým rozhovorem s protagonistou. Díky schopnosti Martina Hubu výstižné poměňovat věci a jevy v umění i v občanské společnosti se z jeho vyprávění vyplouvají dvojí dějiny: jednak osobní a jednak dějiny slovenské i české divadelní scény z pohledu jednoho z nejvýznamnějších herců za posledních padesát let.
„... keď si predstavíte, aký je javisko posvätný priestor! Postavíte pár dosiek a môžete komunikovať so stovkami živých ľudí naraz! Tento zvláštny dialóg vám umožňuje vyjadriť a podsunúť publiku témy o pravdách, o ktorých ste presvedčený, že pravdami sú. Môcť ovplyvniť myslenie ľudí je obrovská svätosť a zodpovednosť. Ak tým, čo robím, vytváram určité súhlasné myšlienkové sprisahanie v hľadisku, tak je to skutočne fascinujúca hra!“ říká v knize Martin Huba.
Publikaci vydal Slovart ve spolupráci s Divadelním ústavem.

19.7.2021 09:07:02 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2021 - Bouře

Časopis 30 - sekce

HUDBA

Tři velké koncerty

Karel Gott a Eva Pilarová (Už dávno nejsem dítě)

Už dávno nejsem dítě
Galakoncert z Hudebního divadla v Karlíně k životnímu jubileu Evy Pilarové (1999). Hos celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

BBC Proms z londýnské Royal Albert Hall

BBC Proms 2019

BBC Proms 2019 (1/2)
Z londýnské Royal Albert Hall uvádíme závěrečný koncert nejstaršího a nejrozsáhlejšího celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Na výstavě si projdete NM od sklepa po půdu!

Muzeum od sklepa po půdu

Národní muzeum otevřelo 9. července ve své Historické budově novou výstavu s názvem Muzeum od sklepa po půdu, celý článek

další články...