zvláštní poděkování
Volný.cz

Světelná instalace Nové scény ND

Hlavu vzhůru (foto: Daniela Šrámková)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Divadlo je jako obrovské zvíře nebo organismus. I když v čase koronavirové pandemie zdánlivě hluboce spí, v jeho útrobách se dějí pozoruhodné věci. Je plné technologií, které tvoří jeho orgány, a plné lidí, kteří tyto technologie obsluhují a uvádějí do chodu – ti jsou jeho mozkem a krví. Nabízíme vám pohled do útrob jednoho z našich divadel, v nichž tiše žhne strom života a chystá se zaplanout novým světlem, jakmile k tomu nastane vhodná příležitost.

Autoři projektu HLAVU VZHŮRU: Kolektiv technických profesí Nové scény Národního divadla.
Techničtí pracovníci Národního divadla připravili pro diváky první scény světelnou instalaci na Nové scéně, která předvede, že divadla ani v čase pandemie a svého uzavření nepřestávají úplně fungovat, protože to při jejich bohatém životu, třebaže mnohdy není vidět, ani není možné. Nyní, v době ticha, je příležitost poukázat právě i na běžně skrytá divadelní umění. Jedinečná světelná instalace, připravená na základě celostátní kulturní akce #kulturunezastavis a dále spontánně rozvíjená pod dobře známou hlavičkou Činohry Národního divadla #kulturajenarod, spojuje práci a umění divadelních techniků, herců i režisérů a dramaturgů.
Dívejte se na divadlo prozatím alespoň zvenčí a poslouchejte úryvky z předposlední premiéry Činohry, inscenace Koncové světlo,
jež bude ze záznamu číst průvodce celé akce Saša Rašilov. Světelná instalace na Nové scéně je k vidění každý den v čase 18:00 - 7:00 hod.

www.narodni-divadlo.cz

26.10.2020 12:10:28 Redakce | rubrika - Ze zlaté kapličky