zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Letní kino na střeše sálu DOX+ ještě před začátkem prázdnin

Projekce v letním kině na terase DOX+ (Foto: Jan Slavík)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Letní kino na střeše sálu DOX+ opět přivítá náročnější diváky, tentokrát ještě před začátkem prázdnin. První projekce se odehraje už 19. června. Letos nabídne letní kino – díky opětovné spo-lupráci s Edison Filmhubem – hned 11 filmových lahůdek. Krom velkoplošného venkovního plátna a skvělého zvuku ve sluchátkách nebude chybět ojedinělý výhled na vzducholoď Gulliver, vychla-zené drinky, pohodlný trávník a nezaměnitelná atmosféra.

Letní kino na střeše sálu DOX+ letos nabídne divákům 11 artových filmů. Loni se dramaturgie zaměřila na výtvarnou tematiku, letos vybral Edison Filmhub snímky s lehce „kafkovským“ nádechem. Evropa a zejména Česko si letos připomínají sté výročí úmrtí Franze Kafky. Centrum současného umění DOX při té příležitosti připravilo výstavu KAFKAesque, která se zaměřuje na reflexi Kafkova díla a poetiky v současném výtvarném umění. Návštěvníci DOXu si tak mohou nejprve prohlédnout díla více než 30 me-zinárodně uznávaných autorů ve výstavě, a když přijde tma, přesunou se do promítacího sálu pod hvězd-ným nebem, kde mohou svůj pocit z kafkovské výstavy ještě více prohloubit.
„Distribuční spo-lečnost Film Europe, která provozuje Edison Filmhub, má široké portfolio festivalových filmů přesahující multiplexové blockbustery. Filmy, které kupujeme do české a slovenské distribuce, ohýbají filmový jazyk, pracují s multižánrovostí, a hlavně jsou zrcadlem ať už krajiny, komunity, rodiny, nebo jednotlivce. Kaf-kovský záměr navrhl tým DOXu, my jsme provedli první výběr, protože svoje portfolio detailně známe. Následně kurátoři DOXu vybrali jedenáct filmů na celé léto s kafkovskou tematikou. Jde o unikátní výběr filmů, které bodovaly na festivalech v Cannes, Berlíně nebo Benátkách, ale i další, které ukazují trendy současné světové kinematografie po formální i obsahové stránce. Mám rád všechny naše filmy, ale mými favority jsou Záhada Silver Lake (komediální satira od režiséra Neutečeš o popkulturních kon-spiracích v městě andělů) a film Daaaaaalí! od režiséra a DJ francouzských bizarností a ohý-bače časoprostoru Quentina Dupieuxa aka Mr. Oiza. Přijďte, bude to kafkózní,“ zve kreativní ředitel Film Europe Dominik Hronec.

Letní kino se otevře už třetí červnový týden, kdy nabídne projekci německo-rumunského fantasy dramatu Můžeme být také mrtví z roku 2022. Další snímky budou následovat každou středu až do konce srpna, vždy od 21.30 hod.

Všem filmovým fanouškům nabízí filmové noci uprostřed města, velkoplošné venkovní plátno, skvělý zvuk v bezdrátových sluchátkách a snímky, které nejsou jen tak k vidění.

17.6.2024 08:06:11 Redakce | rubrika - Filmová scéna

Časopis 28 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Magická Fontána

Články v rubrice - Filmová scéna

Přehlídka DAS SOMMERKINO míří do letních kin

B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989

Filmová přehlídka DAS SOMMERKINO, která je letní edicí zavedeného festivalu DAS FILMFEST, zpestří opět prázdni ...celý článekČasopis 28 - sekce

DIVADLO

Velkolepé představení Magická Fontána

Magická Fontána (Foto: Pyroterra)

Křižíkova fontána znovu ožívá živelnou show v produkci skupiny Pyroterra. Velkolepé představení pod širým nebe celý článek

další články...