zvláštní poděkování
Volný.cz

Josef Lux – Kříž...

Josef Lux – Kříž...

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Josef Lux – Kříž...
Osudy a činnost významného křesťanského politika Josefa Luxe, který nás opustil před 20 lety. Vzpomínají: příbuzní, P. Pithart, J. Kasal, V. Mlynář a další spolupracovníci i odpůrci (2003). Režie T. Váňa, Politik, pod jehož vedením se původní Československá strana lidová transformovala pod novým názvem (KDU-ČSL) v demokratickou stranu standardního evropského typu. Josef Lux, od jehož úmrtí letos uplyne 20 let, byl ve dvou porevolučních vládách místopředsedou a ministrem zemědělství. V roce 1998 zaskočil všechny oznámením o své nemoci, koncem roku 1999 zemřel.

Dokument polemizuje se zakořeněnou představou "hada na tři?", představuje Josefa Luxe v jeho rodinném zázemí, sleduje základní data jeho působení na čele vládní politiky. Využívá citací z biografie, archivních záběrů, fotografií a výpovědí manželky, dětí, přátel i kolegů. Sleduje časovou osu Luxova života, věnuje velkou pozornost propojení víry a veřejného působení, stejně jako vývoji vztahu mezi tímto politikem a novináři.
Vysílání: 18.11., 09.45 hod., ČT1
Opakování: 22.11., ČT1

11.11.2019 07:11:27 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 49 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Filmové melodie pro UNICEF

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Naše tradice a Křesťanský magazín

Svatá Barbora a svatá Lucie

Naše tradice: Svatá Barbora a svatá Lucie
Svátky dvou křesťanských mučednic v adventním období byly pro naš ...celý článekČasopis 49 - sekce

HUDBA

Elisabeth na jevišti plzeňského Nového divadla

J. Hruškoci, M. Gemrotová, J. Kříž (Foto: Martina Root)

Divadlo J. K. Tyla uvádí jako první divadlo v republice celosvětově úspěšný muzikálový hit Elisabeth, za jehož celý článek

další články...