zvláštní poděkování
Volný.cz

Hitchcockova špiónská klasika ve vile Tugendhat

Na sever severozápadní linkou

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Letošní druhá filmová projekce, která zavítá do hlavního obytném prostoru vily Tugendhat 23. května 2019 od 20:00 hod., bude věnována jednomu z nejproslulejších thrillerů režiséra Alfreda Hitchcocka. Hlavní roli ve filmu Na sever severozápadní linkou natočeném v roce 1959 představuje Cary Grant coby reklamní agent Roger O. Thornhill. Ten se bez vlastního přičinění dostane do spletitého soukolí intrik, tajných agentů a je dokonce i obviněn z vraždy. Snímek, který se stal inspirací i pro první bondovky, je odborníky obecně považován za jeden z nejzdařilejších titulů Alfreda Hitchcocka, který ve filmu ztvárnil jednu ze svých typických cameo rolí.

Film bude promítán v originálním znění s českými titulky. Na sever severozápadní linkou – North by Northwest / USA 1959 / režie: A. Hitchcock, 136 minut. Vstupné: 200 Kč / osoba. Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné. Vstupenky lze zakoupit online na stránkách www.tugendhat.eu. Do interiérů je zakázán vstup s jehlovými podpatky.

15.4.2019 19:04:10 Redakce | rubrika - Filmová scéna

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera

Články v rubrice - Filmová scéna

Režisér Hogenauer sbírá mezinárodní ceny

Eliška Křenková

Tajemně atmosférický thriller Tiché doteky režiséra Michala Hogenauera s Eliškou Křenkovou v její první hlavní ...celý článekČasopis 03 - sekce

DIVADLO

Magický Činoherní klub - Příchody a odchody

Magický Činoherní klub - Příchody a odchody

Příchody a odchody
Dokumentární cyklus o legendární pražské divadelní scéně, od jejíhož založení letos uply celý článek

další články...