zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Violoncellista Štěpán Filípek vydává nové album

Štěpán Filípek přebal alba 9

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Unikátní dokumentární album složené z prací devíti českých hudebních skladatelek pro sólové violoncello. Interpretace skladeb ženských autorek se pro violoncellistu a skladatele Štěpána Filípka stala jedním z hlavních zaměření jeho sólových nahrávacích aktivit na konci druhé dekády 21. století. Důležitým prvotním impulsem, který nakonec vedl až k vydání alba 9, byla iniciativa dramaturga Českého rozhlasu Martina Klusáka, který roku 2019 připravoval specializovaný pořad o skladatelkách na stanici Český rozhlas Vltava.

Pro tuto příležitost oslovil k nahrání skladby Canto Amoroso
Ivany Loudové právě Štěpána Filípka. Následně se rozvinul několikaletý intenzivní projekt, jehož vyvrcholením je právě vydání nového CD.
Violoncellista a skladatel Štěpán Filípek (*1981) v současnosti patří k progresivním českým umělcům s mezinárodním přesahem. Jeho interpretace i vlastní kompozice jsou ceněny pro širokou škálu barev a emocí. Díky své všestrannosti a chytré dramaturgii je častým hostem hudebních festivalů, k zajímavostem posledních let patří např. vysoce hodnocený recitál v rámci festivalu Moravský podzim, vystoupení na přehlídce So klingt die Gegenwart! v Berlíně, nebo prestižní koncert pořádaný velvyslanectvím ČR ve Washingtonu.

17.1.2022 16:01:05 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Chytání Vídně (NdB)

Články v rubrice - CD boxy

Liselotte Rokyta vydává album Syrinx

Přebal alba

Liselotte Rokyta spolu s klavíristkou Eliškou Novotnou nahrály na své nové album především skladby francouzský ...celý článekČasopis 21 - sekce

HUDBA

Krásný ztráty Live nabídnou exkluzivní projekt

Zelená pošta

Šestý ročník festivalu Krásný ztráty Live, který se uskuteční ve dnech 12. - 13. srpna jako vždy na statku v m celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Československé filmové tipy 21. týden

Sestřičky

Sestřičky
Život je procházka blátem, ale i tak má smysl. Jiřina Jirásková a Alena Mihulová v hlavních rolíc celý článek

další články...