zvláštní poděkování
Volný.cz

Desátý ročník soutěže Broumovská klávesa

Broumovská klávesa 2019

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Od pátku 2. do neděle 4. října 2020 se v broumovském klášteře uskuteční 10. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa. Online přihlášky je možné podávat do 18. září. Na soutěž naváže v neděli 11. října Slavnostní koncert laureátů v pražském Rudolfinu.
Soutěž byla přesunuta z původního, dubnového termínu kvůli vyhlášenému nouzovému stavu. Nový, říjnový termín soutěže je jedinou změnou v programu, jinak vše zůstává zachováno beze změn, včetně čtyř kategorií, rozdělených dle věku soutěžících, i místa konání. Zájemci se mohou registrovat online na webu soutěže www.broumovskaklavesa.cz, a to až do 18. září.

„Přesunutím soutěže na podzimní termín jí dáváme šanci na uskutečnění v původním rozsahu. Abychom maximálně vyšli vstříc všem, kdo se chtěli na Klávesu přihlásit již na jaře, rozhodli jsme se, že budeme počítat jejich věk pro zařazení do kategorií k původnímu dubnovému termínu. Těším se, že i navzdory nepřízni osudu se přece jen letos v Broumově potkáme,“ říká umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek.
Specifikem soutěže jsou odměny ve formě koncertních vystoupení pro laureáty, a to na festivalu Za poklady Broumovska, za doprovodu mariánskolázeňského orchestru v jejich sezóně a na koncertě laureátů v pražském Rudolfinu. Letos se tento tradiční koncert uskuteční bezprostředně po konání soutěže, v neděli 11. října. Bližší informace je možné nalézt na webu www.broumovskaklavesa.cz nebo na facebookovém profilu soutěže.
Broumovská klávesa je mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy ve věku do 17 let. Uměleckým ředitelem soutěže je klavírista Ivo Kahánek. V posledních čtyřech letech se soutěže účastnilo přes 230 soutěžících z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Ukrajiny. Cílem Broumovské klávesy je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí. Specifikem soutěže jsou ocenění pro vybrané laureáty čítající živá vystoupení na významných kulturních akcích.
Partnery Broumovské klávesy jsou: Ministerstvo kultury, Velvyslanectví Polské republiky, Západočeský symfonický orchestr Mariánské lázně, Festival Za poklady Broumovska, Královéhradecký kraj, město Broumov, firma Drnek Piana, Hobra-Školník a Agentura pro rozvoj Broumovska.

7.9.2020 17:09:48 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 31 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Letní scéna HDK

Časopis 31 - sekce

DIVADLO

Letní divadlo v Grébovce 2021

Letní divadlo v Grébovce

Zveme Vás na druhý ročník události Divadla Marianny Arzumanové - Letní divadlo v Grébovce 2021 v překrásném no celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 32. týden

Take That (Chlapecké a dívčí skupiny)

Hudební profil – Vítězslav Vávra
Umělecký portrét zpěváka a bubeníka, který zemřel počátkem července celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 32. týden

Martin Růžek (Soud pana Havleny)

Zvony pana Hejhuly
Existovaly nebo ne? Televizní zpracování stejnojmenné povídky J. Haška (1969). Hrají: V. celý článek

další články...