zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Legendy The Congos a The Gladiators, míří do Prahy

The Congos

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Všichni milovníci reggae by si měli do kalendářů zapsat datum 11. června 2024. V tento den totiž nechtějí propásnout show v Lucerna Music Baru, do kterého míří absolutní legendy jamajské muziky – The Congos a The Gladiators. Takový dvojkoncert je splněným snem každého, kdo o reggae byť jen zavadil, tak dorazte! Vstupenky za 690 Kč pořídíte od pondělí 4. 3. 10:00 na musicbar.cz a goout.net. Vstupenky na místě budou za 750 Kč.

The Congos jsou jednou z posledních jamajských kapel, které zůstaly v původní sestavě od sedmdesátých let. Jejich rastafariánskou misi, jednotu a soudržnost můžete cítit na jejich koncertech doslova všemi smysly. Hudební a duchovní zkušenost v jednom. Zakládající vokální trio tvoří pánové Cedric Myton, Ashanti Roy a Watty Burnett, nově se k nim přidal ještě Talash.
Tato parta rastafariánů nejenže tvoří výjimečné vokální harmonie, ale také žije v souladu s uvědomělým rastafariánským způsobem života. Jejich věhlas vznikl už s legendárním debutem – albem Heart of Congos, které se zrodilo v neméně legendárním studiu Black Ark v produkci Lee 'Scratch' Perryho. Na nahrávce najdete skvosty jako Open The Gate, Congo Man nebo slavnou skladbu Firsherman, kterou časopis Rolling Stone označil za jednu z nejlepších reggae písniček historie.

Kapela ale nežije jen z minulosti, za pozornost stojí i jejich pozdější alba Swinging Bridge (2006), Back In The Black Ark (2010), které vzniklo znovu ve spolupráci s Lee Perrym, nebo zatím nejnovější Foot Prints in the Sand (2022). Letos na podzim pak vyjde horká novinka, z které možná již něco představí i v Praze. Srdce kapely – Cedric Myton je ve svých 77 letech zároveň velmi aktivní i v dalších projektech, a to hlavně s Inna de Yard.
Zkrátka a dobře – tento výjimečný koncert The Congos si rozhodně nenechte ujít. Navíc – se stejnou kapelou vystoupí na kruhovém pódiu Lucerna Music Baru také The Gladiators. Neméně legendární projekt založil Albert Griffiths už v roce 1967. Inspirací mu byl film Ben Hur a muži bojující za svobodu proti Babylonu. Život na Jamajce není pohádka a rastamani, jako Al o tom ví své.

V sedmdesátých letech napsal kultovní písně Bongo Red, Roots Natty nebo Hallo Carol. Až v roce 1976 ale vyšla u labelu Virgin legendární skladba Trenchtown, která The Gladiators zpopularizovala i daleko mimo Jamajku. Následovala turné a koncerty s největšími hvězdami žánru až do roku 2004, kdy se Al Griffiths rozhodl pro zasloužený odpočinek a při příležitosti vydání alba Father and Sons předal vedení kapely svému synovi.
Al Griffiths Jr. převzal pochodeň, v roce 2019 vydal album Roots Legacy a s The Gladiators se poprvé představí Praze právě po boku The Congos. Máme tedy hned dva velké důvody, proč si druhé červnové úterý udělat výlet do pražského Lucerna Music Baru. Ať už s vámi rezonuje reggae, nebo ne, tohle bude úchvatný koncert pro všechny milovníky dobré muziky! Dorazte!

4.3.2024 12:03:35 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Festival Setkání Stretnutie 2024

Články v rubrice - Koncerty

METZ přivezou do Prahy novou desku

METZ

Kanadští METZ se vrací do Prahy! Vydání nové desky s názvem On Gravity Hill plánují na duben a v Praze ji před ...celý článek


Steven's vydávají nadupaný živák z Blues Alive

Steven's Live (Foto: Jindřich Buxbaum)

Audio i video záznam živého koncertu z mezinárodního festivalu Blues Alive vydávají vítězové soutěže Blues Ape ...celý článek


QUEENIE připravila na narozeninové koncerty i nové písně

QUEENIE

Kapela QUEENIE, která se stará o repertoár Freddie Mercuryho a Queen, je jednou z nejžádanějších kapel v České ...celý článekČasopis 16 - sekce

OPERA/ TANEC

Sezona Opery ND a SOP vyvrcholí festivalem

Vizuál festivalu

Aktuální, interaktivní, moderní, pestrý, odvážný, český i světový - takový bude letošní ročník festivalu Opera celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Křesťanský magazín

Bazilika svatého Vavřince a svaté Zdislavy

Křesťanský magazín
Poutní magazín Jana Vávry zavede diváky do Jablonného v Podještědí, saské Žitavy a nedal celý článek

další články...