zvláštní poděkování
Volný.cz

13. komnata Petry Černocké

13. komnata Petry Černocké

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

13. komnata Petry Černocké
Populární zpěvačka, proslavená rolí Saxany ve filmu Dívka na koštěti, se musela vyrovnávat s předčasným odchodem svých nejbližších (2009). Připravili: M. Formáčková, J. Jirásek a S. Oktábcová. Lidé znají Petru Černockou jako milou, vtipnou, inteligentní a neustále mladě vypadající zpěvačku. Jakoby ji nikdy nemohlo potkat nic špatného. Ale opak je pravdou. Petra je druhorozené dítě, má staršího bratra Pavla, také muzikanta. Její talent k hudbě a tanci byl zřetelný, už když byla dítě. Petra však přesto na dětství vzpomíná se smutkem.

Maminka byla vážně nemocná, trpěla poruchou srdečních chlopní a bylo jí stále špatně. Když bylo Petře devět, maminka zemřela. Tatínek potom výchovu sám nestíhal. Starší bratr byl ve věku, kdy poslouchal rádio Luxembourg, nosil dlouhé vlasy a kytičkované kalhoty, zakládal kapely a na mladší sestru neměl čas. Petra se cítila osamělá. Situace se zlepšila, až když se tatínek podruhé oženil a ona si s nevlastní matkou dobře rozuměla.
Když bylo Petře jednadvacet let a měla za sebou první hudební úspěchy i hlavní roli v komedii Dívka na koštěti, vdala se a čekala miminko. Po komplikovaném a prý i zanedbaném porodu se narodil chlapeček. Byl ale přidušený a žil jen tři dny. S touto ranou osudu se Petra nedokázala celá léta vyrovnat. Její manželství se kvůli této těžké zkoušce po čase rozpadlo. Trvalo osm let, než se Petra stala matkou podruhé, a jak ona říká o své dnes dospělé dceři Báře: "To už naštěstí není žádná třináctá komnata." Průvodkyní pořadem je redaktorka Marie Formáčková.
Vysílání: 05.6., 14.00 hod., ČT1

22.5.2017 22:05:58 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Rekviem za nekonečno  (PKB)

Články v rubrice - Z éteru

13. komnata Petra Jandy

13. komnata Petra Jandy

13. komnata Petra Jandy
Veleúspěšný hudebník a vedoucí legendární kapely Olympic se musel během své kariéry ...celý článek


Bobby McFerrin: Vyzkoušej to doma

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin: Vyzkoušej to doma
Don´t Worry Be Happy – s tím hitem obletěl svět. Jazzový zpěvák v d ...celý článek


Hudební tipy 43. týden

Queen

Hudební klub - Dizzy Gillespie
21. října letošního roku by se slavný jazzový trumpetista Dizzy Gillespie do ...celý článekČasopis 42 - sekce

OPERA/ TANEC

Premiéra představení Rekviem za nekonečno

Rekviem za nekonečno  (PKB)

Česká premiéra nového představení Pražského komorního baletu Rekviem za nekonečno choreografa Tomáše Rychetské celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Sakrální textilie v rakouském Escorialu

Marie Teresie

V duchovním centru Dolního Rakouska a kdysi sídlu rakouských panovníků, v klášteře Klosterneuburg na Dunaji, z celý článek

další články...