zvláštní poděkování
Volný.cz

Jana Kratochvílová pokřtí nové album Mantrum Illuminum

Jana Kratochvílová

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Textařka, skladatelka, ale především zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Jana Uriel Kratochvílová se vrací do Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Doprovázet ji bude Jiří George Hrubeš se skupinou Illuminati.ca. V rámci svého turné ILLUMINATI.CA IN ALCHEMICA pokřtí ve čtvrtek 26. dubna 2017 od 19:30 hod nové album Mantrum Illuminum.

Jana Uriel Kratochvílová, fenomén, který nemá obdobu ani v Čechách, ani ve světě. Hlas, originalitu a mnohorozměrnou osobnost této zpěvácké legendy nelze výstižně popsat jen pár slovy. Hlavně na živých koncertech je možné autenticky zažít tuto opravdovou rockerku s unikátními hlasovými barvami a rozsahem od něžného nakřáplého sopránu přes mohutný alt, až po metalové growlingové hloubky střídající se s expresívním kvílením nebo napětí evokujícím šeptáním. To vše v kombinaci s dynamickým pohybem, výřečnou mimikou, extravagantními kostýmovými kreacemi a pokaždé překvapujícím průvodním slovem svádí přítomné do světa, kde se mísí mystika, filozofie a spontánní humor.
Jana Kratochvílová se narodila 14. ledna 1953 ve Zlíně. V dětství hrála na housle, ale v pubertě ji očarovala kytara a její cesta nabrala jiný směr. V roce 1979 založila svou první vlastní kapelu. V tehdejším Československu byla průkopnicí nového stylu rock-reggae. Pro svou výstřední povahu měla v komunistickém režimu problémy.
Počátkem 80. let se jí podařilo vycestovat do Irska, kde sklidila ohlasy na hudebním festivalu. V Československu bylo rozhlášeno, že emigrovala, po návratu by ji hrozilo vězení a tak se natrvalo usídlila v Anglii, kde nahrávala v prestižních studiích. Přes svůj věk stále aktivně vystupuje a od roku 2003 se čím dál častěji vrací do České republiky.
Nenechte si ujít výjimečný, nejen hudební zážitek s touto neobyčejnou dámou.
Rezervace vstupenek na www.mlp.cz.

10.4.2017 13:04:38 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Prague Nonverbal 2017

Články v rubrice - Koncerty

Předkapelou koncertu DM v Praze bude duo The Raveonettes

Depeche Mode  (Foto: Anton Corbijn)

Legendární hudební skupina Depeche Mode oznamuje, že na pražském beznadějně vyprodaném koncertu 24. května 201 ...celý článek


Lota a Mochowa připravují společný pražský koncert

Jana Lota

Zpěvačky JANA LOTA a BARBORA MOCHOWA připravují v lodním klubu Cargo Gallery na 3. května 2017 společný koncer ...celý článekČasopis 17 - sekce

LITERATURA/ UMĚNÍ

Život Muhammada

Život Muhammada

Život Muhammada (2/3)
Příběh jedné z nejvlivnějších osobností historie. Dokumentární triptych PBS, americké celý článek

další články...