zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 19. týden

George Clinton

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Lucie 2014: Lucie
Koncert známé rockové skupiny (1995). Kamera I. Mikita. Režie Z. Tyc
Česká televize a ČT art se po mnoho večerů promění v symbolické pódium, na kterém zprostředkuje historii i velkolepý návrat legendární kapely Lucie na koncertní pódia s názvem Lucie 2014 v České televizi. Divákům nabídneme nejlepší záznamy koncertů skupiny, podíváme se i do historie aneb jaká byla Lucie před Lucií, neopomeneme ani fenomén videoklipů skupiny a samozřejmě odhalíme zákulisí příprav turné a vrcholem bude záznam megakoncertu. Projekt Lucie 2014 v České televizi obsahuje celkem 10 plánovaných pořadů připravených pro jarní a podzimní vysílání.
Pořad Lucie je zajímavě pojatý záznam koncertu z televizního cyklu Chmelnice z roku 1995 z pražského Velkého sálu Lucerny. Pořad je prokládán anketami s diváky, krátkými rozhovory s muzikanty a hosty koncertu. Jako zvláštní host vystoupil kytarista a zpěvák Ivan Král.
Vysílání: 13.5., 21.15 hod., ČT art; Opakování: 17.5., ČT art

Hudební klub
George Clinton & Parliament Funkadelic
Hudba pro dolní polovinu těla, která rozhýbá i nábytek
Fanoušci stylu funky se mohou těšit na silný zážitek - spolu s Georgem Clintonem alias Dr. Funkensteinem vystoupí i Bernie Worrell, význačný hráč na všechny druhy klávesových nástrojů. Bernie Worrell je jeden z architektů stylu funk, hrál několik let s Talking Heads, je zakládajícím členem, klávesistou, koproducentem a hudebním režisérem Clintonovy superkapely Parliament/Funkadelic. V minulosti spolupracoval s Keithem Richardsem, Billem Laswellem, Bootsy Collinsem, Maceo Parkerem, Jody Watleyem, kapelami The Pretenders, Black Uhuru, Sly & Robbie či Soul Asylum. David Byrne Bernieho Worrella nazývá géniem, Keith Richards z Rolling Stones vyzvedává výjimečné spojení intuice a vkusu. V roce 1997 byl uveden do rock'n'rollové síně slávy. Jeho hudbu obdivuje a využívá řada hiphopových a rapových kapel: Dr. Dre, Snoop Dogg, Ice Cube, De La Soul - ti všichni ho obdivují a používají jeho nasamplované riffy ve svých skladbách.Bernie Worrell vyrostl v Plainfieldu v New Jersey a od raného dětství se u něj projevovala hudební genialita: Od 3 let hrál na klasický klavír a již ve 4 letech vystupoval na svém prvním koncertu. Studoval na New England Conservatory Of Music v Bostonu a Julliard School Of Music. Worrell se připojil ke Clintonově kapele Funkadelic v roce 1970 a brzy se stal jejím nepostradatelným členem. Na začátku 80. let začal hrát s Talking Heads. S Davidem Byrnem spolupracoval a hrál do roku 1992, kdy se Talking Heads rozpadli. V současnosti kromě kapely George Clintona vystupuje jak sólově se svojí kapelou The WOO Warriors, tak i v řadě dalších projektů.
Vysílání: 14.5., 22.55 hod., ČT art; Opakování: 16.5., ČT art

Bigbít
Unikátní dokumentární cyklus o historii české a slovenské rockové hudby se vrací na obrazovky. Nejen o reggae. C&K Vocal, L. Pospíšil, M. Prokop, Framus 5, Babalet a Yo Yo Band (1999). Režie V. Křístek
Pohled na pražskou scénu. Ladislav Kantor a Jiří Cerha založili C a K Vocal už v roce 1972 a do 80. let spolupracovali s řadou osobností - zpěváky Lubošem Pospíšilem, J. Šlupkou Svěrákem, textařem Pavlem Šrutem a mnoha dalšími. Odchod L. Pospíšila a vznik kapely 5 P. Projekty Michala Prokopa a Framus 5 a spolupráce s P. Šrutem, L. Kantorem a V. Hrubým na albech Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým atd. Migrace muzikantů. Reggae v Čechách - skupiny Máma Bubo, Babalet a Aleš Drvota. Bratři Vladimír a Richard Tesaříkové se skupinou Yo Yo Band.
Druhá půle osmdesátých let v hitech Kolej Yesterday, Yetti blues, Bitva o Karlův most, Reggae jenom tak, Tak jsem zvad´ a dalších.
Vysílání: 16.5., 20.20 hod., ČT art; Opakování: 18.5., ČT art

Tečka páteční noci
Lenny Trčková uvádí kontaktní pořad pro všechny, kteří se rozhodli zůstat v pátek doma
Tečka páteční noci - to je late night show se zajímavými hosty a živými vystoupeními pozvaných kapel a sólistů. Moderátorka Lenny Trčková přivítá osobnosti z oblasti kulturního a společenského života, sportu, nebo vědy a uvede vždy živá vystoupení kapel a interpretů, kteří už mají své stálé místo na hudební scéně nebo o něj teprve usilují. V každém vydání však na diváky čeká dobrá společnost, kterou mohou oslovit také prostřednictvím Facebooku a Twitteru.
Vysílání: 16.5., 22.25 hod., ČT art; Opakování: 20.5., ČT art

5.5.2014 14:05:59 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Z éteru

Pražský výběr - Symphony Bizarre

Michal Kocáb (Pražský výběr - Symphony Bizarre)

Pražský výběr - Symphony Bizarre
K 70. výročí narození českého hudebního skladatele a zpěváka M. Kocába. Ve ...celý článek


Hudební tipy 30. týden

Žalman & spol.

Televizní písničky a songy Michala Bukoviče
Karel nese asi čaj, Malý dům nad skálou, Řidič tvrdý chleba má, ...celý článek


Hudební tipy 31. týden

Pavel Bobek

Jak se kalila hudba: Základní rytmus
Funky, beat, rock, soul, rhythm & blues i jazz. Annie Lennox, Pat Boon ...celý článekČasopis 30 - sekce

OPERA/ TANEC

Nová expozice v rodném domě Antonína Dvořáka

Rodný dům Antonína Dvořáka

Rodný dům světově proslulého skladatele Antonína Dvořáka v Nelahozevsi má za sebou první týden zkušebního prov celý článek

další články...