zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební tipy 19. týden

George Clinton

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Lucie 2014: Lucie
Koncert známé rockové skupiny (1995). Kamera I. Mikita. Režie Z. Tyc
Česká televize a ČT art se po mnoho večerů promění v symbolické pódium, na kterém zprostředkuje historii i velkolepý návrat legendární kapely Lucie na koncertní pódia s názvem Lucie 2014 v České televizi. Divákům nabídneme nejlepší záznamy koncertů skupiny, podíváme se i do historie aneb jaká byla Lucie před Lucií, neopomeneme ani fenomén videoklipů skupiny a samozřejmě odhalíme zákulisí příprav turné a vrcholem bude záznam megakoncertu. Projekt Lucie 2014 v České televizi obsahuje celkem 10 plánovaných pořadů připravených pro jarní a podzimní vysílání.
Pořad Lucie je zajímavě pojatý záznam koncertu z televizního cyklu Chmelnice z roku 1995 z pražského Velkého sálu Lucerny. Pořad je prokládán anketami s diváky, krátkými rozhovory s muzikanty a hosty koncertu. Jako zvláštní host vystoupil kytarista a zpěvák Ivan Král.
Vysílání: 13.5., 21.15 hod., ČT art; Opakování: 17.5., ČT art

Hudební klub
George Clinton & Parliament Funkadelic
Hudba pro dolní polovinu těla, která rozhýbá i nábytek
Fanoušci stylu funky se mohou těšit na silný zážitek - spolu s Georgem Clintonem alias Dr. Funkensteinem vystoupí i Bernie Worrell, význačný hráč na všechny druhy klávesových nástrojů. Bernie Worrell je jeden z architektů stylu funk, hrál několik let s Talking Heads, je zakládajícím členem, klávesistou, koproducentem a hudebním režisérem Clintonovy superkapely Parliament/Funkadelic. V minulosti spolupracoval s Keithem Richardsem, Billem Laswellem, Bootsy Collinsem, Maceo Parkerem, Jody Watleyem, kapelami The Pretenders, Black Uhuru, Sly & Robbie či Soul Asylum. David Byrne Bernieho Worrella nazývá géniem, Keith Richards z Rolling Stones vyzvedává výjimečné spojení intuice a vkusu. V roce 1997 byl uveden do rock'n'rollové síně slávy. Jeho hudbu obdivuje a využívá řada hiphopových a rapových kapel: Dr. Dre, Snoop Dogg, Ice Cube, De La Soul - ti všichni ho obdivují a používají jeho nasamplované riffy ve svých skladbách.Bernie Worrell vyrostl v Plainfieldu v New Jersey a od raného dětství se u něj projevovala hudební genialita: Od 3 let hrál na klasický klavír a již ve 4 letech vystupoval na svém prvním koncertu. Studoval na New England Conservatory Of Music v Bostonu a Julliard School Of Music. Worrell se připojil ke Clintonově kapele Funkadelic v roce 1970 a brzy se stal jejím nepostradatelným členem. Na začátku 80. let začal hrát s Talking Heads. S Davidem Byrnem spolupracoval a hrál do roku 1992, kdy se Talking Heads rozpadli. V současnosti kromě kapely George Clintona vystupuje jak sólově se svojí kapelou The WOO Warriors, tak i v řadě dalších projektů.
Vysílání: 14.5., 22.55 hod., ČT art; Opakování: 16.5., ČT art

Bigbít
Unikátní dokumentární cyklus o historii české a slovenské rockové hudby se vrací na obrazovky. Nejen o reggae. C&K Vocal, L. Pospíšil, M. Prokop, Framus 5, Babalet a Yo Yo Band (1999). Režie V. Křístek
Pohled na pražskou scénu. Ladislav Kantor a Jiří Cerha založili C a K Vocal už v roce 1972 a do 80. let spolupracovali s řadou osobností - zpěváky Lubošem Pospíšilem, J. Šlupkou Svěrákem, textařem Pavlem Šrutem a mnoha dalšími. Odchod L. Pospíšila a vznik kapely 5 P. Projekty Michala Prokopa a Framus 5 a spolupráce s P. Šrutem, L. Kantorem a V. Hrubým na albech Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým atd. Migrace muzikantů. Reggae v Čechách - skupiny Máma Bubo, Babalet a Aleš Drvota. Bratři Vladimír a Richard Tesaříkové se skupinou Yo Yo Band.
Druhá půle osmdesátých let v hitech Kolej Yesterday, Yetti blues, Bitva o Karlův most, Reggae jenom tak, Tak jsem zvad´ a dalších.
Vysílání: 16.5., 20.20 hod., ČT art; Opakování: 18.5., ČT art

Tečka páteční noci
Lenny Trčková uvádí kontaktní pořad pro všechny, kteří se rozhodli zůstat v pátek doma
Tečka páteční noci - to je late night show se zajímavými hosty a živými vystoupeními pozvaných kapel a sólistů. Moderátorka Lenny Trčková přivítá osobnosti z oblasti kulturního a společenského života, sportu, nebo vědy a uvede vždy živá vystoupení kapel a interpretů, kteří už mají své stálé místo na hudební scéně nebo o něj teprve usilují. V každém vydání však na diváky čeká dobrá společnost, kterou mohou oslovit také prostřednictvím Facebooku a Twitteru.
Vysílání: 16.5., 22.25 hod., ČT art; Opakování: 20.5., ČT art

5.5.2014 14:05:59 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

Noc a Den a Video Dáreček

Noc a Den

Noc a Den
Michal Hrůza se vrátil na pódium velkolepým koncertem v pražském Foru Karlín (2015). Hosté: Anna ...celý článek


Hudební tipy 32. týden

Marta Kubišová naposledy
Recitál přední české interpretky u příležitosti ohlášeného konce pěvecké kariéry z ...celý článek


Katy Perry: The Prismatic World Tour

Katy Perry: The Prismatic World Tour

Katy Perry: The Prismatic World Tour
Dcera kazatele opustila gospelový sbor a svůj talent vložila do popový ...celý článek


Životy psané hudbou - Brian Wilson

Love & Mercy

Love & Mercy
Brian Wilson byl duší skupiny Beach Boys, ale o tu svou málem přišel. Americký film (2015). Hr ...celý článek


Hudební tipy 33. týden

Na vlně radosti

Jsou hvězdy, které nehasnou
První díl hudebně zábavného pořadu, ve kterém Vladimír Hron uvádí své hosty a n ...celý článekČasopis 33 - sekce

OPERA/ TANEC

Klasicismus a Čtvero ročních dob

Čtvero ročních dob

Období hudební historie: Klasicismus (2/2)
O stylu, který odráží ve svých formách myšlenky osvícenství, dob celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

České filmové tipy 33. týden

Hlídač č. 47

Poupata
Cenami ověnčený koprodukční snímek o rodině, která těžce vzdoruje hranicím chudoby i citové vyprázd celý článek

další články...