zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Hudební tipy 19. týden

George Clinton

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Lucie 2014: Lucie
Koncert známé rockové skupiny (1995). Kamera I. Mikita. Režie Z. Tyc
Česká televize a ČT art se po mnoho večerů promění v symbolické pódium, na kterém zprostředkuje historii i velkolepý návrat legendární kapely Lucie na koncertní pódia s názvem Lucie 2014 v České televizi. Divákům nabídneme nejlepší záznamy koncertů skupiny, podíváme se i do historie aneb jaká byla Lucie před Lucií, neopomeneme ani fenomén videoklipů skupiny a samozřejmě odhalíme zákulisí příprav turné a vrcholem bude záznam megakoncertu. Projekt Lucie 2014 v České televizi obsahuje celkem 10 plánovaných pořadů připravených pro jarní a podzimní vysílání.
Pořad Lucie je zajímavě pojatý záznam koncertu z televizního cyklu Chmelnice z roku 1995 z pražského Velkého sálu Lucerny. Pořad je prokládán anketami s diváky, krátkými rozhovory s muzikanty a hosty koncertu. Jako zvláštní host vystoupil kytarista a zpěvák Ivan Král.
Vysílání: 13.5., 21.15 hod., ČT art; Opakování: 17.5., ČT art

Hudební klub
George Clinton & Parliament Funkadelic
Hudba pro dolní polovinu těla, která rozhýbá i nábytek
Fanoušci stylu funky se mohou těšit na silný zážitek - spolu s Georgem Clintonem alias Dr. Funkensteinem vystoupí i Bernie Worrell, význačný hráč na všechny druhy klávesových nástrojů. Bernie Worrell je jeden z architektů stylu funk, hrál několik let s Talking Heads, je zakládajícím členem, klávesistou, koproducentem a hudebním režisérem Clintonovy superkapely Parliament/Funkadelic. V minulosti spolupracoval s Keithem Richardsem, Billem Laswellem, Bootsy Collinsem, Maceo Parkerem, Jody Watleyem, kapelami The Pretenders, Black Uhuru, Sly & Robbie či Soul Asylum. David Byrne Bernieho Worrella nazývá géniem, Keith Richards z Rolling Stones vyzvedává výjimečné spojení intuice a vkusu. V roce 1997 byl uveden do rock'n'rollové síně slávy. Jeho hudbu obdivuje a využívá řada hiphopových a rapových kapel: Dr. Dre, Snoop Dogg, Ice Cube, De La Soul - ti všichni ho obdivují a používají jeho nasamplované riffy ve svých skladbách.Bernie Worrell vyrostl v Plainfieldu v New Jersey a od raného dětství se u něj projevovala hudební genialita: Od 3 let hrál na klasický klavír a již ve 4 letech vystupoval na svém prvním koncertu. Studoval na New England Conservatory Of Music v Bostonu a Julliard School Of Music. Worrell se připojil ke Clintonově kapele Funkadelic v roce 1970 a brzy se stal jejím nepostradatelným členem. Na začátku 80. let začal hrát s Talking Heads. S Davidem Byrnem spolupracoval a hrál do roku 1992, kdy se Talking Heads rozpadli. V současnosti kromě kapely George Clintona vystupuje jak sólově se svojí kapelou The WOO Warriors, tak i v řadě dalších projektů.
Vysílání: 14.5., 22.55 hod., ČT art; Opakování: 16.5., ČT art

Bigbít
Unikátní dokumentární cyklus o historii české a slovenské rockové hudby se vrací na obrazovky. Nejen o reggae. C&K Vocal, L. Pospíšil, M. Prokop, Framus 5, Babalet a Yo Yo Band (1999). Režie V. Křístek
Pohled na pražskou scénu. Ladislav Kantor a Jiří Cerha založili C a K Vocal už v roce 1972 a do 80. let spolupracovali s řadou osobností - zpěváky Lubošem Pospíšilem, J. Šlupkou Svěrákem, textařem Pavlem Šrutem a mnoha dalšími. Odchod L. Pospíšila a vznik kapely 5 P. Projekty Michala Prokopa a Framus 5 a spolupráce s P. Šrutem, L. Kantorem a V. Hrubým na albech Kolej Yesterday, Nic ve zlým, nic v dobrým atd. Migrace muzikantů. Reggae v Čechách - skupiny Máma Bubo, Babalet a Aleš Drvota. Bratři Vladimír a Richard Tesaříkové se skupinou Yo Yo Band.
Druhá půle osmdesátých let v hitech Kolej Yesterday, Yetti blues, Bitva o Karlův most, Reggae jenom tak, Tak jsem zvad´ a dalších.
Vysílání: 16.5., 20.20 hod., ČT art; Opakování: 18.5., ČT art

Tečka páteční noci
Lenny Trčková uvádí kontaktní pořad pro všechny, kteří se rozhodli zůstat v pátek doma
Tečka páteční noci - to je late night show se zajímavými hosty a živými vystoupeními pozvaných kapel a sólistů. Moderátorka Lenny Trčková přivítá osobnosti z oblasti kulturního a společenského života, sportu, nebo vědy a uvede vždy živá vystoupení kapel a interpretů, kteří už mají své stálé místo na hudební scéně nebo o něj teprve usilují. V každém vydání však na diváky čeká dobrá společnost, kterou mohou oslovit také prostřednictvím Facebooku a Twitteru.
Vysílání: 16.5., 22.25 hod., ČT art; Opakování: 20.5., ČT art

5.5.2014 14:05:59 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 24 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Z éteru

Dokument Freddie: poslední show

Freddie: poslední show

Freddie: poslední show
Unikátní dokument přibližující život frontmana kapely Queen, jeho boj se zákeřnou ne ...celý článek


Hudební tipy 25. týden

Zuzana Navarová

Pijácká romance pro Waldemara Matušku
Poetické lidové písničky zpívá a všechny role hraje známý a populární ...celý článek


Perspektiva Ivana Mládka

Ivan Mládek

Perspektiva Ivana Mládka
Inženýr ekonomie, multiinstrumentalista, komik a skladatel i interpret již dávno z ...celý článek


John Lennon: Gimme Some Truth

John Lennon: Gimme Some Truth

John Lennon: Gimme Some Truth
Unikátní dokumentární film o zrodu jednoho z nejznámějších alb rockové histor ...celý článek


Hudební tipy 24. týden

Karel Zich

Výroční ceny OSA 2023
Přímý přenos vyhlášení cen, které od roku 2006 udílí Ochranný svaz autorský. Účinkují ...celý článek


Michal David – žít tak, jak se má

Michal David – žít tak, jak se má

Úspěšný zpěvák, hitmaker, hudebník a bavič si žije dobře a spokojeně, jak si na počátku své kariéry předsevzal ...celý článekČasopis 24 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Dobové drama Arvéd

Michal Kern (Arvéd)

Arvéd
Osudy tajemného okultisty Arvéda Smíchovského, který se zaprodal jak nacistům, tak po válce komunistů celý článek

další články...