zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Tori Amos - Unrepentant Geraldines

Přebal CD Unrepentant Geraldines

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Zpěvačka Tori Amos, jedna z nedůležitějších a nejrespektovanějších umělkyň na hudební scéně za posledních 20 let, vydává nové album Unrepentant Geraldines. Unrepentant Geraldines je zpěvaččino 14. studiové album, které je návratem k její identitě písničkářky krásných současných písní po vydání několika spíše klasickou hudbou inspirovaných a inovativních alb v posledních čtyřech letech. Mezi ně patří např. sezónní kolekce Midwinter Graces, klasikou ovlivněný titul Night of Hunters nebo orchestrální přepracování jejích skladeb na desce Gold Dust. Album Unrepentant Geraldines, podpořené celou řadou jedinečných projektů a zážitků, je dalším krokem v uměleckém vývoji jedné z nejúspěšnějších a nejvlivnějších zpěvaček své generace a zároveň návrat k fascinující a osobní tvorbě, díky které je Tori Amos známá po celém světě.

Tori Amos doposud prodala více než 12 milionů alb, odehrála přes tisíc vystoupení a získala řadu ocenění. Od vydání debutu Little Earthquakes v roce 1992, kde posunula hudební hranice svým osobně intimním stylem psaní skladeb, je Tori Amos obdivována svými fanoušky, kteří jsou okouzlováni silou i něhou jejích skladeb, stejně jako jejich jízlivou rozhodností a samozřejmě jedinečným zvukem. Tori je navíc v mnoha ohledech novátorkou – byla jedním z prvních umělců, kteří nabídli svoji hudbu ke stažení. Své písně nechala ztvárnit jako grafické romány a vytvořila k nim převratná videa.

28.4.2014 15:04:57 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Časopis 21 - sekce

OPERA/ TANEC

Novinky z Institutu Pavla Šmoka

Luboš Ogoun (Foto: Institut Pavla Šmoka)

V Institutu Pavla Šmoka (IPŠ) v Braníku je i v roce 2024 zpřístupněna videotéka se studovnou s archivem tiskov celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 21. týden

Jim Carrey

Boj o oheň
Kdo měl oheň, měl i život. Francouzské koprodukční drama (1981). Hrají: E. McGill, R. Perlman, R celý článek

další články...