zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební tipy 37. týden

Bon Jovi: Live

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Básníci Evropy - Grzegorz Turnau
Jeden z nejoblíbenějších polských písničkářů vypráví o sobě a zpívá své písně (1997). Scénář a režie J. Vondrák .
Grzegorz Turnau je asi nejmladší z básníků Evropy, představovaných v tomto volném cyklu. Absolvent hudební konzervatoře v Krakově, skladatel a částečně i textař vydal pět titulů na CD a MC. Za CD" Tutaj jestem" dostal v roce 1997 platinovou desku (za více než 200 000 prodaných nosičů) a patří nesporně k nejoblíbenějším polským písničkářům nejmladší generace. Napsal hudbu ke dvěma filmům a několika kabaretním představením. Žije v Krakově, ale účinkoval úspěšně i v zahraničí, nejen v Evropě, ale i ve Spojených státech amerických.
Vysílání: 10.9., 22.10 hod., ČT art.

Bon Jovi: Live
Optimismus slavné skupiny z New Jersey. Záznam londýnského koncertu 24. 1. 2013.
Záznam z londýnské BBC Radio Theatre, z 24. 1. 1993. Skupina Bon Jovi je zde kompletně s Richem Samborou. Začíná turné "Because We Can"" a zazní zde slavné hity skupiny It´s My Life, Wanted Dead Or Alive, Livin´ On A Prayer a několik novinek.
24. 6. 2013 v pražském Edenu zářila kapela Bon Jovi; vrátili se po dvaceti letech, naposledy u nás hráli v roce 1993 na Strahově. Band Bon Jovi má za sebou úspěšnou třicetiletou hudební cestu. V Praze sice tentokrát chyběl Richie Sambora, ale navzdory vytrvalému dešti se jednalo o dobře přijatý koncert.
Zpěvák Jon Bon Jovi se postupem doby začal prosazovat i jako herec. Mezi svými písničkami zareagoval na tragické události 11. září 2001 v New Yorku. Sám říká: "Osobně nemám rád jalovou sentimentalitu ani programové vlastenčení. S Richiem (Samborou) a ostatními kluky v kapele jsme od počátku všude hledali střípky a nacházeli společně krystaly optimismu. Dokonce i pochmurnější písničky jako These Days bereme vyloženě optimisticky. V čemkoliv, co jsme za posledních třicet let nahráli, všude jsme vždycky hledali naději. Album Keep The Faith vzniklo po nepokojích v Los Angeles, Everyday reaguje na další sociální útok. I po takových tragédiích, si uvědomujeme, že nic nekončí, ale všechno pokračuje. Konec by nastal, kdyby lidé ztratili naději na něco lepšího. Procestovali jsme všechny kontinenty kromě obou pólů a všude naše písničky našly posluchače."
Vysílání: 12.9., 02.35 hod., ČT art.

Večerní rockování Rolling Stones: Ladies and gentlemen
Znamenitý koncert z turné Exile On Main Street z roku 1972.
Název převzali z pozapomenutého blues Muddyho Waterse. Nejprve Rolling Stones - bludné kameny nebo tuláci - živořili ve společném bytě v Chelsey, aby po roce 1963 pronikli do hitparád. Postupem doby se prosadili jako hlavní rock´n´rolloví rebelové, vedle učesanější skupiny The Beatles. Přitom nikdy nezapomněli na své původní rhythm and bluesové základní zdroje: Chuck Berry, Bo Diddley, Fats Domino, ale i Otis Redding, Etta James, La Vern Baker a další. Dlouho neprávem podceňované dvojalbum Exile On Main Street (1972) uvádí svého druhu klasiku zlaté éry Rolling Stones. Ale která jejich kapitola nebyla zlatá?
Vysílání: 13.9., 21.50 hod., ČT art; Opakování: 14.9., ČT art.

8.9.2013 23:09:33 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 33 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LSS 2020

Články v rubrice - Z éteru

Hudební tipy 34. týden

Sam Smith Live in London

Vysílá studio A po třiceti letech...
Režisér Jaromír Vašta uvádí populární písničkový cyklus 60. let (1995) ...celý článek


Hudební tipy 33. týden

Na vlně radosti

Jsou hvězdy, které nehasnou
První díl hudebně zábavného pořadu, ve kterém Vladimír Hron uvádí své hosty a n ...celý článek


Symbol národa - Marta Kubišová

13. komnata Marty Kubišové

13. komnata Marty Kubišové
Obdivuhodná žena, která se jako zpěvačka stala kvůli nemilosti minulého režimu p ...celý článek


Dokumenty: Pastorius - Jarre - Clapton

Jaco Pastorius

Jaco Pastorius!
Portrét génia baskytary. Britský dokument. Nejvýznačnější a nejvlivnější baskytarista všech ...celý článek


Slavný Karel Svoboda

Karel Svoboda (Mefistův rytíř)

Dracula
Legendární český muzikál skladatele K. Svobody. Ve Velkém sále Kongresového centra v Praze hrají a ...celý článekČasopis 33 - sekce

DIVADLO

Tereza Bebarová má nový unikátní hobby pořad

Tereza Bebarová (Foto: Datel Union)

Herečka Tereza Bebarová se po odchodu z nekonečného seriálu Ulice rozhodně nenudí. Kromě jejích mateřských pov celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Philippe Noiret

Marlene Jobertová a Philippe Noiret (Tajemství)

Tajemství
Kdo je skutečný vrah a kdo oběť? Jean-Louis Trintignant, Philippe Noiret a Marlene Jobertová ve f celý článek

další články...