zvláštní poděkování
Volný.cz

Jeremy Sisto ve filmu Ježíš

Jeremy Sisto (Ježíš)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Ježíš 1/2
Jeremy Sisto ve filmovém zpracování života Ježíše Krista (1999). Dále hrají: A. Mueller-Stahl, J. Bissetová, G. Oldman, D. Messingová, D. O'Hara, G. W. Bailey a další. Režie Roger Young. Filmové vyprávění o Ježíši Nazaretském začíná v Judei v době, kdy podléhala římskému impériu a její správu zajišťoval římský místodržitel Pilát Pontský. Země byla sužována daněmi a nesvobodou. Po smrti otce se Ježíš cítí osamělý. Jeho matka Marie mu vypráví o zvěstování a o tom, jaké úkoly Ježíšovi určil Bůh. Ježíš vyhledá Jana Křtitele a dá se pokřtít. Pak v poušti medituje a posílen se vrátí, aby splnil vše, co má. Ďábel mu sice staví do cesty četná pokušení, ale Ježíš je ve své víře pevný. Shromáždí kolem sebe učedníky. Aby jim i všem ostatním dokázal, že on je Bohem vybraný mesiáš, učiní zázrak a nechá na oslavě svatby proměnit vodu ve víno. Rozptýlí tak pochybnosti skeptika Tomáše, ale i Šimona a bývalého výběrčího daní Matouše. Mnohým je jeho učení zprvu nepochopitelné, protože Ježíš staví lásku k bližnímu vysoko nad dodržování zákonů a to je dosud neslýchané. Zároveň s Ježíšovou popularitou roste ovšem proti němu i zášť.
Dvoudílný film náleží do volného cyklu Biblické příběhy, který vznikal jako nákladná mezinárodní koprodukce s hvězdným obsazením. Ježíše ztělesnil Jeremy Sisto, jeho matku Jacqueline Bissetová, Josefa Armin Mueller-Stahl a Piláta démonický Gary Oldman.
Vysílání: 19.4., 11.05 hod., ČT2

Ježíš 2/2
Jeremy Sisto ve filmovém zpracování života Ježíše Krista (1999). Dále hrají: G. Oldman, D. Messingová, J. Bissetová, G. W. Bailey, Ch. Kohlund a další. Režie Roger Young. Ve druhém díle se završuje Ježíšův osud. Stále víc lidí poslouchá jeho učení, v němž staví lásku k bližnímu nad dodržování zákonů. Jeho popularita ještě vzroste, když probudí k životu mrtvého Lazara, který ležel v hrobě. Ježíš a jeho učedníci přijíždějí do Jeruzaléma. Kaifáš ale má obavy z mesiáše a žádá Piláta, aby proti Ježíšovi zakročil. A Ježíš to pochopitelně ví. Také ví, že jeden z jeho učedníků, Jidáš, bude ten, kdo ho zradí. Hlavní roli Ježíše ztvárnil Jeremy Sisto, jeho matku hraje Jacqueline Bissetová a Piláta Gary Oldman. Režisérem výpravného dvoudílného filmu, který je součástí rozsáhlého mezinárodního projektu zpracovávajícího příběhy z Bible, byl Roger Young.
Vysílání: 20.4., 11.05 hod., ČT2

15.4.2019 19:04:23 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Dokument Sagrada Familia

Sagrada Familia

Sagrada Familia
Současnost geniálního díla "Svatá rodina" architekta Gaudího. Španělský dokument (Premiéra) ...celý článek


Pořady k Velikonocům

Svatá země na přelomu tisíciletí

Velkopáteční bohoslužba
Přímý přenos velkopáteční bohoslužby z Farního sboru Českobratrské církve evangelic ...celý článek


Světci a svědci: Jan Křtitel

Jan Křtitel

Světci a svědci: Jan Křtitel
Prorok, který pokřtil Krista a byl stať za hájení pravdivého života (2008). Re ...celý článek


Velikonoce v Lužici

Velikonoce v Lužici

Velikonoce v Lužici a pod Lužickými horami (1/2)
Velikonoční zvyky a obyčeje v minulých i dnešních životech ...celý článek


Hádanky domů - Liberec a Jablonec nad Nisou

Liberec a Jablonec nad Nisou

Hádanky domů života II: Liberec a Jablonec nad Nisou
P. Vacek nám představí současnou tvář židovství v Libe ...celý článekČasopis 16 - sekce

DIVADLO

Pan Kaplan má stále třídu rád ve Zlíně

Pan Kaplan má stále třídu rád (MdZ)

Městské divadlo Zlín uvedlo poslední premiérou 73. sezóny lingvistickou komedii podle knižního bestselleru Leo celý článek

další články...