zvláštní poděkování
Volný.cz

Hudební festival Liveurope v Palác Akropolis

Tamino

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Do Paláce Akropolis míří velké objevy evropské hudební alternativy 20. září 2018 proběhne festival Liveurope. Hudební festival Liveurope se rozrůstá, jeho třetí ročník nabídne v žižkovském Paláci Akropolis devět zajímavých evropských projektů všech možných žánrů. Večer nabídne unikátní průlet současnými objevy kontinentální alternativní scény mezi nimiž jsou belgický megatalent Tamino, francouzský producent French 79 nebo slovenská zpěvačka Katarína Máliková.

Belgický písničkář egyptského původu Tamino (https://taminomusic.com) má jen dvacet jedna let, ale už o něm nadšeně psal i britský hudební tisk, který uhranulo jeho eponymní debutové EP. Jeho křehké, emotivní písně si u nich vysloužily srovnání s Jeffem Buckleym. V polovině října vydává Tamino debutové album Amir, na němž spolupracoval s Colinem Greenwoodem z Radiohead.
Island bude na Liveurope zastupovat JFDR (http://jfdrcurrent.com), nejnovější projekt hudebnice Jófríður Ákadóttira, která hrála například se Samaris. Na sólové dráze míchá svůj něžný vokál s minimalistickým písničkářstvím a decentní elektronikou.
Producent French 79 (http://www.french79.com) z Marseille vyrostl na francouzské electro vlně a jeho dlouhohrající debut Olympic navazuje na stylový house Daft Punk nebo Cassius. Do Prahy ho přijede představit v live setu a s projekcí.
Katarína Máliková (bandzone.cz/katarinamalikova) je velký objev slovenské hudební scény. Ve své tvorbě míchá lidovou hudbu, elektroniku i klasiku. Za debut Pustvopol z roku 2016 získala tři slovenské hudební ceny Radio_Head Awards, kladné ohlasy ale přicházely i ze zahraničí.

Na klasické folkové písničkářství vsází švédsko-krétský hudebník Plàsi (www.plasimusic.com). Jeho debut People navazuje na severské melancholické „kluky s kytarami“ jako byli José Gonzáles nebo Kings of Convenience.
Čistě taneční hudbu budou zastupovat slovenská drum´n´bassová producentka a DJka Changing Faces (m.me/ChangingFacesdnb), která letos získala cenu Radio_Head jako objev roku.
Slovinská zpěvačka КУКЛА (https://kuklakukla.bandcamp.com) zatím vydala jen hrstku singlů, její kombinace popu, elektroniky a současného r&b ale signalizuje, že se od ní můžeme dočkat velkých věcí.
To ostatně platí i o finské zpěvačce žijící v Kolumbii jménem Julia Adal (http://juliaadal.tumblr.com), která dělá zajímavý mix neo-soulu a downtempa. Většinu svého debutové EP napsala v Praze, kde žila tři roky. V Paláci Akropolis ji na klávesy doprovodí česká hudebnice Bára Zmeková.
Ze severu dorazí do Prahy i polské duo Divines (http://www.divines.pl/), které se shlédlo v stylovém severském electropopu. Za tři roky své existence už stihli objet několik showcaseových festivalů.
Liveurope 2018 proběhne ve spolupráci se stejnojmennou evropskou agenturou, která si vzala za úkol pomáhat klubům po celé Evropě objevovat a přivážet mladé talentované muzikanty. (http://liveurope.eu).
Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut.

17.9.2018 12:09:19 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 42 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Moře (MDP)

Články v rubrice - Festivaly

Radio Wave Stimul Festival 2018

Daniel Avery

Další edice Radio Wave Stimul Festivalu se uskuteční 9. listopadu 2018 od 20:00 hod ve smíchovské MeetFactory. ...celý článekČasopis 42 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Cesty víry

Cesty víry

Cesty víry: Mirku, napiš to!
Příběh výjimečného muže Miroslava Kasáčka. Výjimečného svou lidskostí a dobrot celý článek

další články...