zvláštní poděkování
Volný.cz

Marta Kubišová ukončí kariéru v Lucerně

Marta Kubišová

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Legendární zpěvačka Marta Kubišová se na podzim tohoto roku rozhodla pro ukončení své pěvecké kariéry. V rámci turné Marta Naposledy objede sedm českých a čtyři slovenská města. Po „nátlaku“ pražských fanoušků se organizátorská agentura VDN promo rozhodla pro přidání koncertu v Praze. Tím místem se stala legendární Lucerna.

Pražská Lucerna nebyla vybrána náhodou. Marta v ní začínala svou pěveckou kariéru a po téměř dvacetiletém zákazu v prosinci 1989, tedy po pádu komunismu, měla též první koncert právě tam. Nyní se kruh uzavírá. Marta Kubišová vystoupí v pražské Lucerně 27. října 2017 o 19 hodin a již nyní je potvrzeno několik hostů. Na pódiu si s Martou naposledy zazpívá Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá.
„Těším se do Lucerny, do toho vroucího kotle a magického sálu, v němž jsem měla tu čest mnohokrát zpívat ve své první i druhé kariéře,“ přiznala Marta. „Vidím proto jako symbolické, že právě v Lucerně se s kapelou Petra Maláska krátce před svými 75. narozeninami rozloučím s pražským publikem,“ doplnila zpěvačka.
Koncert v Lucerně je zároveň předposledním koncertem v její pěvecké kariéře. Definitivně se s fanoušky rozloučí 1. listopadu 2017 v Českých Budějovicích, v den Martiných 75. narozenin.
Marta Kubišová v minulém roce vydala u SUPRAPHONU své poslední studiové album SOUL za které je nominována na cenu Anděl 2016. Vyhlášení je dnes v Lucerna Music Baru.

22.5.2017 18:05:30 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 30 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete  (LSS 2017)

Články v rubrice - Zprávy

Diva Baara má nový singl i klip

Diva Baara ve videoklipu Jen pro jednou

Diva Baara neboli Bára Vaculíková není na české hudební scéně nováčkem. Nyní se poprvé představuje se sólovým ...celý článekČasopis 30 - sekce

DIVADLO

Cirque de Soleil - La Nouba

Cirque de Soleil  (La Nouba)

Cirque du Soleil: La Nouba
Kouzelný cirkusový mejdan plný podivných bytostí a úchvatných výkonů. Záznam str celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Operní večery - Vídeňská krev

Wiener Blut

Johann Strauss: Wiener Blut (Vídeňská krev)
Opereta o třech dějstvích, libreto Victor Léon a Leo Stein. Oso celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Potomci slavných - Jindřich Plachta

Jindřich Plachta
Významné osobnosti naší kulturní historie pohledem jejich dětí, vnuků a pravnuků (2000). P celý článek

další články...