zvláštní poděkování
Volný.cz

Emma Smetana představuje videoklip k singlu No Fire

Emma Smetana (No Fire)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Rok poté, co zpěvačka Emma Smetana vydala svoji první desku What I´ve Done, uvádí svůj nový videoklip k písni No Fire (VIDEO). Nazpívala ji se svým partnerem Jordanem Hajem, který se ujal režie klipu. Kvůli natáčení odjeli v únoru čerství rodiče i se svou dcerou Lennon na týden do Londýna.

„Když jsme skládali písničky na moji první desku, Jordan najednou přišel s refrénem, který mi chtěl předzpívat. Zařval do mikrofonu: My love, are we doing the best we can, a mělo to takovou sílu, že už jsem to po něm nechtěla přezpívávat. Tak vznikla naše jediná společná píseň,“ říká k písni No Fire Emma Smetana.
Videoklip k písni, který Jordan Haj režíroval, vznikl během týdenního pobytu v Londýně. „Nejstabilnějším členem našeho týmu byla naše tehdy dvouměsíční dcera Lennon. Všechno to pozorovala a vytrvale nás rozveselovala, i když pršelo a padaly kroupy,“ prozrazuje Emma Smetana. Britskou metropoli si Jordan s Emmou vybrali pro jeho nezaměnitelnou kosmopolitní atmosféru. „Chtěli jsme co nejvíc exteriérů a hereckých akcí, které znázorní emoční rozmanitost ve vztahu dvou lidí,“ říká Jordan Haj, který už loni zrežíroval také Emmin klip k písni Velvet Dress.

„Tehdy jsme se se spolutvůrcem Givinarem Křížem rozhodli pro velkou stylizaci, Velvet Dress vypadá jako bollywoodský western z konce šedesátých let. Tentokrát jsme to chtěli mít naopak maximálně současné. Taky jsme udělali něco, co jsme v Čechách zatím asi neviděli – zkombinovali jsme barevné a černobílé záběry, což je docela riskantní, a rozdělili tak klip do dvou rovin. Z každé jde úplně jiná energie. V postprodukci jsme využili různé postupy, které mě zaujaly například v posledních klipech Weeknda nebo Franka Oceana, inspiroval jsem se hodně i současnými světovými módními kampaněmi,“ popisuje Jordan Haj.
Vedle londýnských exteriérů dotočili Emma a Jordan interiéry v loftu a v garáži u kamaráda Radka v Praze. „Není to o nás, ale je o situacích, které kolem sebe každý den vidíme,“ dodává Emma Smetana.
Emma Smetana v těchto dnech zkouší s kapelou a připravuje se na květnové turné po českých nádražích, které vyvrcholí 2. června 2017 na pražském Hlavním nádraží. Na koncertech ji doprovodí hudební hosté – kapely teepee a Prago Union a zpěvák Tomáš Klus. Vstupné bude dobrovolné, výtěžek z koncertů půjde na dobročinné účely.

10.4.2017 15:04:47 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Billy Budd  (Národní divadlo)

Články v rubrice - Novinky...

Pipes and Pints představují video-singl

Pipes and Pints v klip Raise our Flag

Kapela Pipes and Pints zveřejnila svůj druhý singl v nové sestavě Rebel in my Veins. Propojila se v něm s pop- ...celý článekČasopis 04 - sekce

DIVADLO

Výherci soutěže budou vystavovat v Obecním domě

Ilustrační foto

Jedinečnou příležitost nabízí soutěž o nejlepší divadelní fotografii, kterou vyhlásil Institut umění – D celý článek

další články...

LITERATURA/ UMĚNÍ

Vdovy S

Vdovy S (Foto: Zdeněk Porcal STUDIO FLUSSER)

Tematická výstava Vdovy S přináší individuální a neotřelý výklad tvorby tří klíčových osobností českého modern celý článek

další články...