zvláštní poděkování
Volný.cz

Smích jeviště... a Rozmarné léto zakončí sezonu

Jaromír Meduna

autor: Viktor Kronbauer  

zvětšit obrázek

Legendární Divadlo Viola na pražské Národní třídě se s letošní divadelní sezonou loučí rovnou dvěma premiérami. Nejprve 12. června v pořadu nazvaném Smích jeviště i zákulisí Naďa Konvalinková a Jaromír Meduna zavzpomínají na setkání s Violou, otevřou oblíbené knížky, představí své zamilované autory a přidají leccos z tajností jeviště i zákulisí. Průvodcem veselým a podnětným večerem bude ředitel divadla Robert Tamchyna.

Druhá červnová premiéra je na programu 23. června, kdy Zdeněk Maryška, Vladislav Beneš, Václav Helšus a Zuzana Slavíková na jevišti rozehrají komedii o lásce a žárlivosti, pozdním vzplanutí i brzkém vystřízlivění, o přátelství a především o tom, jak je krásné býti kadeřavým. Ano, novinkou na repertoáru Violy je Vančurovo Rozmarné léto! Diváci tak budou mít jedinečnou šanci osvěžit se nostalgickou atmosférou lázeňského města Krokovy Vary, zejména pak zřídlem autorovy kouzelné češtiny, a přesvědčit se, že literárnímu příběhu svědčí nejen filmové plátno ale i divadelní jeviště.
Čekání na začátek astronomického léta 19. června zpříjemní koncert Martina Trchová & Trio s hudebními aranžemi na hranicích jazzu, blues, folku, latiny a šansonu. Osobité autorské písně, výrazný hlas Martiny Trchové, jazzová i klasická kytara, hladivý tón kontrabasu a pestrá rytmika ve spojení s neopakovatelnou atmosférou Violy slibují vskutku mimořádný hudební zážitek.
Závěr sezony je poslední příležitostí ještě před divadelními prázdninami vidět reprízy úspěšných inscenací s oblíbenými herci a herečkami. Carmen Mayerová a Tereza Kostková se na jevišti Violy sejdou 4. června od 20:00 v představení Hodně smíchu a pár slz aneb Co život dal a vzal Betty McDonaldové. Úsměvný životní optimismus slavné spisovatelky prostřednictvím vzpomínek její dlouholeté přítelkyně přibližuje svěží dialog bezstarostného mládí a moudré zralosti.
V pondělí 10. června ve 20:00 Miroslav Donutil divákům zprostředkuje jedinečný zážitek z textů spisovatele Oty Pavla. Pořad Ota Pavel: Moje velká ryba, to je půvabné vyprávění o mamince, povedeném tatínkovi, báječném strejdovi Proškovi, dětství na břehu Berounky a další příběhy plné opravdového života, kde slzy a dojetí střídá očistný smích.
Commedia finita, nesmírně vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové, zaručeně pobaví v úterý 18. června. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné v bravurním podání Dany Černé, Jany Synkové, Daniely Kolářové a Máši Málkové jsou svědectvím nejen o úspěších a pádech Emy Destinnové, ale především o závisti a malosti.

20.5.2019 13:05:26 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 34 - rubriky

Archiv čísel

reklama

LM2019

Časopis 34 - sekce

HUDBA

Jak se kalila hudba

Annie Lennox - Eurythmics

Jak se kalila hudba: Zvuk a obraz
Annie Lennox, Debbie Harry, Billy Idol, Rod Stewart, David Bowie, Madonna celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Na plovárně s Richardem Gerem

Richard Gere (Na plovárně s Richardem Gerem)

Na plovárně s Richardem Gerem
Rozhovor Marka Ebena se slavným americkým filmovým hercem, který zanedlouho o celý článek

další články...