zvláštní poděkování
Volný.cz

Divadelní tipy 30. týden

Stella Zázvorková (Já a moji synové...)

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Já a moji synové...
Galaprogram k poctě Stelly Zázvorkové s hvězdnou plejádou jejích filmových potomků (2002). Účinkují: S. Zázvorková, B. Polívka, M. Donutil, Z. Svěrák, O. Vetchý, P. Landovský, J. Kraus, J. Hrušínský, L. Sobota, V. Dlouhý, O. Kepka, D. Pecková, E. Pilarová, R. Fišarová a další. Kamera J. Lebeda. Režie F. Polák. Připomeňme si umění a myšlenky vynikající herečky Stelly Zázvorkové galaprogramem natočeným před lety k jejím osmdesátinám, kdy jí přišli gratulovat její filmoví synové. Mezi gratulanty v divadle ABC mj. byli: Pavel Landovský (Utrpení mladého Boháčka), Bolek Polívka a Miroslav Donutil (Pelíšky), Zdeněk Svěrák (Kolja), Luděk Sobota (Zítra to roztočíme, drahoušku), Jan Kraus a Jan Hrušínský (Jak se budí princezny), Vladimír Dlouhý a Ondřej Kepka (Arabela), Ondřej Vetchý (Babí léto). Stella Zázvorková pochází z umělecké rodiny: otec Jan Zázvorka byl architektem (autor Památníku na Žižkově), starší bratr Jan patřil k nejvýznamnějším filmovým a televizním scénografům. Sama herečka patřila k nejoblíbenějším ženským komikům českého jeviště, filmu i televize. Prošla hereckou školou E. F. Buriana, za války hrála v Divadle pro mládež M. Mellanové a v divadle Větrník. V letech 1945–48 hrála v Divadle satiry, poté byla členkou Realistického divadla a Armádního uměleckého souboru. V roce 1955 ji angažoval do Divadla ABC J. Werich. V roce 1962 se stala členkou Městských divadel pražských, kde hrála až do roku 1993.
Vysílání: 27.7., 22.40 hod., ČT1

Co tomu říkáte, pane Werich?
Výjimečná aktualita z 21. července 1968. Režie A. Vomáčka. K 50. výročí událostí roku 1968 uvádíme reprízu výrazného publicistického cyklu pražského jara, jehož autorem je spisovatel, publicista a scenárista Vladimír Škutina. Ten se v devíti epizodách ptal Jana Wericha na různá témata, která se vztahovala především k aktuální politické situaci v Československu i v zahraničí. Moudrá, zasvěcená i předvídavá zamyšlení J. Wericha oplývají milým humorem a jsou stejně tak jedinečnou reflexí doby jako nadčasovým poselstvím. Dnes se Jan Werich zamyslí nejen nad vesmírem, ale i stavem společnosti v jedinečné aktualitě, která vznikla měsíc před okupací Československa v srpnu 1968.
Vysílání: 25.7., 20.20 hod., ČT art

Na plovárně s Petrem Nárožným
Rozhovor Marka Ebena s výrazným českým hercem (2002). Režie J. Hojtaš. Dnešním hostem moderátora Marka Ebena bude jeden z nejpopulárnějších českých divadelních a filmových herců Petr Nárožný (nar. 14. 4. 1938). Začínal v roce 1968 jako moderátor a bavič na koncertech skupiny Rangers, od roku 1973 byl v angažmá v divadle Semafor. Od roku 1980 byl dlouholetým členem souboru Činoherního klubu v Praze. Petr Nárožný ztvárnil desítky rolí na divadle, v televizi i ve filmu a namluvil i řadu dětských večerníčků.
Vysílání: 25.7., 21.30 hod., ČT art
Opakování: 29.7., ČT2

V takový krásný společnosti
Miroslav Horníček a jeho zamyšlení nad malířstvím a výtvarným uměním (2000). Kamera a režie J. Eisner. Vynikající herec, komik a výrazná intelektuální a umělecká autorita 20. století Miroslav Horníček se v dalším setkání s diváky krátce zamýšlí nad výtvarným uměním. Horníček byl velkým milovníkem výtvarných děl a sám tvrdil, že si celý život přál být malířem. Nakonec přeci jen svou touhu naplnil v tvorbě autorských koláží v duchu surrealistického kouzla náhody a výtvarné umění jej provázelo i v jiných podobách celým životem.
Vysílání: 25.7., 00.10 hod., ČT art
Opakování: 27.7., ČT art

16.7.2018 11:07:14 Redakce | rubrika - Z éteru

Časopis 17 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Z éteru

13. komnata Jiřího Klema

Jiří Klem

13. komnata Jiřího Klema
Charismatický herec byl napaden a zraněn výtržníkem. Následky zranění má dodnes. P ...celý článek


Divadelní tipy 18. týden

Manéž Bolka Polívky – klaun slaví 70


Úsměvy Ilji Prachaře
Dnes si společně s J. Hanzlíkem zavzpomínáme na filmového a divadelního herce Ilju ...celý článek


Naše tradice

Naše tradice: Pálení čarodějnic

Naše tradice: Pálení čarodějnic
Z jakých rituálů a pověr se zrodila tradice stavění hranic v předvečer prvn ...celý článekČasopis 17 - sekce

HUDBA

13. komnata Ivana Hlase

13. komnata Ivana Hlase

13. komnata Ivana Hlase
Známý zpěvák, skladatel, textař a kytarista prožil traumata v rodině a zvítězil v b celý článek

další články...

LITERATURA/ UM?NÍ

Sergio Leone – portrét psance

Sergio Leone – portrét psance
Muž, jehož "spaghetti westerny" předčily své americké předobrazy a stal celý článek

další články...